Aktualności

Meble z palisandru

Wiele z oferowanych przez nas mebli wykonanych jest z naturalnego drewna palisandru indyjskiego. Gatunek ten charakteryzuje się przede wszystkim cennymi właściwościami – takimi jak unikalna powierzchnia, wytrzymała faktura, a na dodatek cechuje je korzystny stosunek jakości do ceny 

                  Palisander w przemyśle meblarskim ceniony jest głównie ze względu na swoje piękne, unikalne ziarno oraz kontrastujący wzór usłojenia o bogatej kolorystyce – począwszy od jasnego brązu aż po charakterystyczne fioletowe linie na jasno złocistym podłożu. Popularność mebli z palisandru wynika również z niezwykłej twardości tego drewna, które jest około 1,6 razy twardsze niż dąb. Ten gatunek drewna wykazuję naturalną odporność na czynniki fizyczne jak i mechaniczne, dzięki czemu jest materiałem niemal idealnie stworzony do produkcji mebli.

Koneserzy ceniący piękno mebli wykonanych z naturalnego drewna docenią niewątpliwą ekspresję jego kontrastującej barwy oraz unikalne usłojenie. Aby podkreślić te walory przy produkcji staramy się nie ingerować w to co stworzyła natura, zostawiając naturalne sęki, przebarwienia czy charakterystyczne ciemne słoje. 

Palisander jest bardzo łatwy w pielęgnacji – wystarczy zwilżona wodą ściereczka oraz naturalne produkty natłuszczające takie jak olej kokosowy. Powinno unikać się preparatów chemicznych mogących penetrować warstwę lakieru, która po takich zabiegach może się łuszczyć. Stosowanie naturalnych preparatów ułatwia w późniejszym etapie proces renowacji mebla – wystarczy tylko zdjąć stary lakier i nałożyć go ponownie  aby cieszyć się pięknem odnowionego mebla. Przy stosowaniu preparatów chemicznych do ,,nabłyszczania”czy odżywiania mebla jesteśmy zmuszeni zeszlifować przynajmniej 1-2mm powierzchni tak, aby usunąć wszystkie związki chemiczne które mogłyby wejść w niepożądane reakcje z lakierem. 

Nowoczesne wnętrze – Kolekcja ZEN 

W naszym salonie znajdą Państwo całe kolekcje mebli wykonanych z palisandru. Prosta forma kolekcji Zen w połączeniu z ciepłym,miodowym odcieniem bejcy tworzy unikalny klimat nowoczesnego wnętrza. W kolekcji znajdą państwo szeroką gamę komód, stolików kawowych czy witryn w unikalnym, miodowym wybarwieniu.Meble z palisandru w kolekcji Zen to idealna harmonia między funkcjonalnością a pięknem mebli wykonanych z naturalnego drewna.


Trzy odcienie palisandru – kolekcja Burbury.

Uniwersalność palisandru idealnie odzwierciedla kolekcja Burbury, którą mogą państwo podziwiać w trzech wersjach kolorystycznych. Sama kolekcja cechuje się obłymi kształtami, które mają za zadanie zniwelować masywność mebla. Wyróżniamy trzy odcienie w tej kolekcji: Dark Honey, Light Honey i Natural. 

Ponadczasowe piękno – kolekcja Classic         

Ciągle zmieniające się trendy w designie potrafią wprowadzić w zakłopotanie nie tylko dekoratorów wnętrz. Nasza kolekcja Classic to meble, które swoim wykonaniem oraz ponadczasowym stylem obronią się na przestrzeni czasu, a Ty nie będziesz musiał/a się przejmować zmieniającymi się trendami. To idealne rozwiązanie do gabinetu czy też salonu. 

Dairy Milk – stylowe połączenie drewna i metalu

Wychodząc naprzeciw nowym trendom nasza kolekcja Dairy Milk to połączenie chromowanych elementów metalowych takich jak nogi, podstawy czy uchwyty z unikalnie wybarwionym palisandrem. Całość wygląda nowocześnie, a zarazem bardzo elegancko.

Meble wykonane z palisandru to gwarancja solidności, wytrzymałości i piękna naturalnego drewna przez długie lata. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *