Olejek eteryczny z bazylii 10 ml

Model: BASIL OIL
Oblicz wysokość raty

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 25,00 zł

Cena promocyjna 20,00 zł

Specyfikacja
  • Czas wysyłki
    do 48h
Szczegóły

Olejek eteryczny z bazylii (Ocimum Basilicum) znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Zawiera dużo witaminy A, potas, magnez i wapń.
W starodawnej medycynie ajurwedyjskiej stosowany jest między innymi do leczenia niestrawności, kataru, kaszlu, oraz chorób skóry.
Idealny w leczeniu trądziku! Dzięki swoim właściwościom antyseptycznych i przeciwzapalnych skutecznie zwalcza zmiany skórne wywołane przez bakterie.
UWAGA! Przed nałożeniem go na skórę należy rozcieńczyć go z innym olejem bazowym, np. olejem jojoba lub kokosowym.
Inhalacje z dodatkiem oleju z bazylii skutecznie przynosi ulgę w kaszlu. Bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu astmy, zapaleniu oskrzeli i infekcji zatok.
Olej bazyliowy wdychany czy spożywany bardzo dobrze koi nerwy, pomaga przy stanach wyczerpania umysłowego, oraz sprawdza się w leczeniu migren i depresji.
Jak widać jego zastosowanie jest wręcz uniwersalne, dlatego warto go mieć pod ręką.

Zastosowanie: do kominków aromaterapeutycznych oraz jako dodatek do oleju bazowego do masażu.

Ostrzeżenie: Olejek eteryczny należy stosować wyłącznie w rozcieńczeniu z olejem bazowym do masażu. W przypadku dostania się do oczu - przemyć obficie wodą. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Nie stosować bezpośrednio na skórę. Przed zastosowaniem olejku po raz pierwszy należy przeprowadzić alergiczny test skórny. Olejek nie jest przeznaczony do celów medycznych.

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w chłodnym i zaciemnionym miejscu.

Nietestowany na zwierzętach.

Zdjęcia i filmy