Meble kolonialne, meble indyjskie, meble loftowe - sklep Indian Meble
Producenci
Promocje
DREWNIANY STOLIK BURBURY  Light Honey 158
DREWNIANY STOLIK BURBURY Light Honey 158
1 139,00 zł 960,00 zł
szt.
DREWNIANE ŁÓŻKO 'ZEN MANGO' 160
DREWNIANE ŁÓŻKO 'ZEN MANGO' 160
4 998,00 zł 4 499,00 zł
szt.
Obraz
Obraz
799,00 zł 639,20 zł
szt.
Trąbka wykonana z mosiądzu
Trąbka wykonana z mosiądzu
770,00 zł 616,00 zł
szt.
indyjski panel
indyjski panel
294,00 zł 235,20 zł
szt.
Ręcznie tkany dywan indyjski 180 x 270
Ręcznie tkany dywan indyjski 180 x 270
8 792,00 zł 7 033,60 zł
szt.
Gra "Zamknij okno"
Gra "Zamknij okno"
49,00 zł 39,20 zł
szt.
DREWNIANE BIURKO ZEN 30
DREWNIANE BIURKO ZEN 30
4 165,00 zł 3 539,00 zł
szt.
INDYJSKA DREWNIANA BIBLIOTECZKA 'ART'
INDYJSKA DREWNIANA BIBLIOTECZKA 'ART'
4 592,00 zł 3 673,60 zł
szt.
Indyjskie drewniane krzesło  83
Indyjskie drewniane krzesło 83
560,00 zł 499,00 zł
OKRĄGŁY STÓŁ 'INDUSTRIAL' 80
OKRĄGŁY STÓŁ 'INDUSTRIAL' 80
1 750,00 zł 1 225,00 zł
szt.
WITRYNA KOLONIALNA 'BURBERY' Light Honey 70
WITRYNA KOLONIALNA 'BURBERY' Light Honey 70
5 134,00 zł 4 620,00 zł
szt.

Meble loft

Czym jest loft?

Wyobraź sobie starą, opuszczoną fabrykę. A teraz zobacz jak zniszczone wnętrze zmienia się w imponujący, industrialny apartament. Tym właśnie jest loft - przestrzenią poprzemysłową, przekształconą w komfortowe miejsce do życia. Ale o tym zapewne już wiesz.

 

Co ciekawe, w loftach aranżowane są również biura, pracownie, studia i restauracje. 

Architekci adaptują na nie stare fabryki, magazyny, przędzalnie, domy handlowe, młyny, a nawet zabytkowe szkoły i stacje kolejowe. Nadaje się każdy budynek, który wpisuje się w styl. Jaki to styl? O tym za chwilę. Przyjrzyjmy się najpierw genezie tego zjawiska.

 meble industrialne komoda

Kto wpadł na to jako pierwszy?

Już pod koniec XIX wieku paryska bohema kierowała wzrok ku przestrzeniom przemysłowym. Prawdziwy rozkwit loftów nastąpił jednak później, za sprawą Amerykanów. W czasie kryzysu upadło wiele fabryk i domów handlowych, a rynek nieruchomości nie był łaskawy dla ludzi bez kapitału. Dlatego w latach 60-tych biedni ludzie zaczęli samowolnie zasiedlać opuszczone budynki poprzemysłowe. Wśród nich byli artyści, urządzający tam swoje pracownie i domy. To oni dostrzegli potencjał drzemiący w tych przestrzeniach i możliwości aranżacyjne, jakie dawały. I tak to się zaczęło…

 

A co, jeśli nie masz wolnej fabryki?

Za rasowy loft uważamy mieszkanie w starym, często zabytkowym budynku postindustrialnym. Jednak ilość takich miejsc jest ograniczona, a liczba chętnych na lofty rośnie. Naturalną reakcją architektów i developerów są więc nowe inwestycje, inspirowane stylem industrialnym.  Nowoczesne mieszkania, wzorowane na oryginalnych loftach, określa są mianem soft loft. Tradycyjne lofty natomiast - hard loft.

 

Soft loft już na stracie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, jak garaże podziemne, komfortowe windy, systemy ogrzewania itp. Brakuje mu jednak surowości i elementów typowych dla hal przemysłowych. Mimo to soft loft również wygląda okazale. 

 

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz być posiadaczem loftu, w wersji hard lub soft, by poczuć ten klimat. Zwykłe mieszkanie, o dowolnym metrażu, też możesz urządzić w klimacie industrialnym. Wystarczą meble loft i zachowanie stylu. 

 

Co to jest styl loftowy?

Na pewno widziałeś zdjęcia wielu loftów. Może nawet w kilku byłeś. Mogły Cię zachwycić lub nie. Każdy trend ma wielbicieli i przeciwników. Loft również. Jednego jednak nie można mu odmówić - te wnętrza mają charakter i niepowtarzalny styl.

 

Jako, że lofty wyrosły w obiektach industrialnych, naturalne jest zachowywanie ich surowego charakteru. Cechuje je minimalizm i przestrzeń. Zwykle dominuje beton, cegły, stal i szkło. Wiele z nich jest dziełem wziętych architektów, więc wyglądają spektakularnie i kojarzą się z luksusem. 

 

Być może zgadzasz się z opinią, że lofty są ciemne, zimne i nie da się w nich stworzyć przytulnego gniazdka. To nieprawda. Loft może być jasny i przyjazny. Ociepl wnętrze drewnem i roślinami lub rozjaśnij malując ściany na biało, a zmienisz zdanie. Meble loft też mogą być ciepłe i lekkie.

 

 industrialny regał wiszący

 

Zasady stylu loftowego

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem hard loftu, to on właśnie wyznacza zasady. Soft loft jest w stanie im sprostać w sporym zakresie. W zwykłym mieszkaniu natomiast możesz inspirować się zasadami i wprowadzić wybrane elementy stylu. A jakie to zasady?

 

Przestrzeń

Z założenia loft to przestrzeń otwarta, w której poszczególne strefy nie są oddzielone ścianami działowymi. Jeśli pojawiają się przepierzenia to szklane, w stalowych ramach. W wielu loftach jedynymi ukrytymi pomieszczeniami są łazienka i garderoba.

 

Drugi poziom

Nie zawsze metraż wyjściowy jest duży. Jednak niespotykana gdzie indziej wysokość tych obiektów, daje przestrzeń do zbudowania antresoli. I właśnie metalowe antresole są konstrukcjami bardzo charakterystycznym dla loftów, małych i dużych. To doskonałe miejsce na sypialnię lub gabinet.

 

Wysokie okna

Jednym z najbardziej dekoracyjnych elementów loftów są imponujących rozmiarów okna. Często kilkumetrowe, prawie po sufit. Dobrze doświetlają wnętrze, włącznie z poziomem antresoli. Tworzą też niepowtarzalny klimat.

 

Oryginalne elementy

Wyeksponuj oryginalne elementy konstrukcyjne, jak belki stropowe i słupy nośne. Zwykle są one stalowe lub betonowe, czasami drewniane. Każdy rodzaj podkreśli styl i historię wnętrza.

 

Pozostaw oryginalną cegłę na ścianie, nawet bez żadnego liftingu. Jeśli masz betonową ścianę w dobrym stanie, nie zasłaniaj jej i nie wygładzaj.

 

Nie ukrywaj okablowania. Zamontuj puszki natynkowe, najlepiej w kolorze czarnym, by wraz z przewodami kontrastowały ze ścianą. 

 

Również tunele wentylacyjne niech będą widoczne. Wzmocnią efekt industrialnego stylu wnętrza.

 

Podłoga

Stan oryginalnej podłogi w hali poprzemysłowej rzadko pozwala na pozostawienie jej w niezmienionej formie. Masz zatem pole do popisu. Możesz pokryć ją betonem, żywicą lub kamieniem. Jeśli chcesz ocieplić wnętrze, postaw na podłogę drewnianą. Ponadczasowe, dębowe deski sprawdzają się wszędzie.

 

Zasady zasadami…

Pamiętaj o tym, że zasady wyznaczają zarys i określają kierunek. Nie musisz się ich sztywno trzymać. Twoje wnętrze musi rezonować z Tobą. Wszystkie porady traktuj raczej jak inspiracje. Nie bój się eksperymentować i poszukuj własnej, idealnej przestrzeni.

 

Mamy bazę i co dalej?

Gdy już przebrniesz przez remont lub wykańczanie, przychodzi czas na najprzyjemniejszą część zabawy - urządzanie. Tu wkraczają dobrej jakości meble i oryginalne dodatki.

 indyjska komoda z szufladami

Jak dobrać meble do loftu?

Wyposażenie wnętrza warto dobierać z rozwagą i bez pośpiechu. Przestrzeń loftowa wymaga szczególnej uważności, bo jest otwarta i to meble wyznaczają jej strefy. Z drugiej strony jest elastyczna i można kształtować ją na wiele sposobów. Spójność jest ważna, ale w lofcie ma inny wymiar niż w tradycyjnych wnętrzach.

 

Przede wszystkim liczy się jakoś, a nie ilość. W lofcie sprawdza się minimalizm i oryginalność. Postaw więc na meble wyraziste i w dobrym gatunku. Meble loftowe to najczęściej geometryczne formy, wykonane z solidnego drewna i metalu. W swojej szlachetnej prostocie są też niezwykle oryginalne. Kunszt rękodzieła powinien wybrzmiewać w każdym ich detalu. Takie właśnie rzeczy kupisz w Indian Meble. Tu każdy mebel wyszedł spod ręki hinduskiego rzemieślnika, z poszanowaniem tradycji i kultury pracy.

 

Nie tylko meble loft

Tak naprawdę najciekawsze lofty są dość eklektyczne. Dobrze zagrają tu również meble orientalne lub nowoczesne. Eksperymentuj, baw się elementami i przestrzenią. Unikaj kompletów i dobieraj meble pojedynczo, by nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. W loftach sprawdzają się połączenia mebli w odmiennych stylach i różnego pochodzenia. Perełki designu i ręcznie wykonane unikaty możesz łączyć z meblami masowymi. Ważne tylko, by wszystko tworzyło przemyślaną całość.

 

Nie musisz mieć od razu wyraźnej wizji

Podejdź do tego ze spokojem. Najpierw wybierz najważniejszy mebel, który będzie punktem wyjścia do stylizacji całego wnętrza i jego głównym bohaterem. Niech przykuwa uwagę jako pierwszy i stanowi filar.  Następnie dobierz do niego kilku mocnych, ale niedominujących bohaterów drugoplanowych. Na koniec uzupełnij całość neutralnymi formami. Krok po kroku stworzysz klimatyczne wnętrze i nadasz mu unikalny charakter.

 

Nie zapomnij o dodatkach

Urządziłeś już swoje wymarzone wnętrze, pora postawić kropkę nad „i”. Dodatki dopełniają dzieła. Nie lekceważ ich znaczenia, bo od nich zależy ostateczny odbiór całości.

 

Wnętrza loftowe lubią unikatowe dodatki vintage. Wpisują się w to stare skrzynie, afisze teatralne, elementy pojazdów, metalowe tabliczki, lampy kopalniane itp. Jednak tak, jak w przypadku mebli, nie powinno Cię to ograniczać. Świetnie sprawdzą się też elementy etniczne, designerskie, a nawet… boho.

 

Wybierz jeden kierunek lub połącz różne. Orientalny dywan może leżeć pod loftowym stolikiem, a skandynawska lampa wisieć nad kolonialnym stołem. Dobierz je tak, by się nie gryzły tylko stanowiły intrygujące połączenia.

 

Piękną dekoracją każdego wnętrza są rośliny. Wnoszą życie i świeżość. W loftach również się sprawdzają, pamiętaj o tym.

 

Najważniejsze jest wyczucie i umiar. Nie przesadź z elementami dekoracyjnymi. Wybierz smaczki, które będziesz mógł wyeksponować. Niech harmonizują z wnętrzem, a nie przytłaczają.

 

 indyjska drewniana witryna zen

 

Meble do salonu w stylu loft 

W salonie toczy się życie i jest on najbardziej reprezentacyjną częścią domu. Dlatego w jego urządzanie wkładamy sporo energii. Może być wnętrzem szalonym lub powściągliwym. To zależy od Twoich upodobań i temperamentu. Jednak jedno jest pewne - salon w stylu loft musi być niebanalny i przestronny. Dąż więc do minimalizmu i wybieraj meble z charakterem. Jest to szczególnie ważne przy mniejszym metrażu.

 

W otwartej przestrzeni loftowej salon łączy funkcje jadalni i miejsca do wypoczynku. Jak dobrać do niego meble? Poniżej garść inspiracji.

 

Wypoczynek

W strefie wypoczynkowej króluje komfortowa sofa. W loftach najczęściej zobaczysz kanapy nowoczesne, proste i rozłożyste. Dodaj ciekawe poduszki. W tym obszarze możesz poszaleć też z kolorami i fakturami.

 

Obok miękkiej sofy dobrze zagra surowy kufer lub industrialny stolik kawowy na metalowym stelażu. Tak kontrastowe zestawienie naturalnie wyeksponuje oba meble i podkreśli ich odmienność. 

 

Strefę relaksu dopełnij wygodnym, ale lekkim fotelem. Ten mebel powinien być naprawdę stylowy i wyrafinowany. Idealny będzie fotel bujany w ciepłym, naturalnym kolorze, na metalowej podstawie.  Jeśli nie zdecydowałeś się na szaloną i dominującą sofę, ten fotel będzie najmocniejszym elementem pomieszczenia.

 indyjski fotel loftowy

Do tego zestawu możesz też dorzucić neutralną pufę lub poduchę, a kącik stanie się naprawdę przytulny.

 

Jadalnia

Obowiązkowym meblem w salonie loft jest stół. Koniecznie z wysokogatunkowego, litego drewna. Jeśli metraż Ci na to pozwala, postaw na stół prostokątny, duży i masywny. W loftach dobrze wyglądają stoły w różnych stylach, o ile są proste w formie.

 

Klasycznym przedstawicielem stylu loftowego jest Industrialny stół z akacji indyjskiej, na stalowej podstawie. Nowoczesny i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. W loftowym salonie wygląda tak naturalnie, jakby był elementem stałym. 

 

Łagodnej ekstrawagancji doda kolonialny stół z drewna z recyclingu, z oryginalnymi, kolorowymi przetarciami. Powieś nad nim industrialną lampę i dobierz proste, metalowe krzesła loft. Uwierz mi, że efekt Cię zaskoczy.

 

Zwróć też uwagę na indyjski stół z litego palisandru. Duży i stabilny, z wyraźnym, naturalnym usłojeniem. Najprostsza, ponadczasowa forma Idealnie wpisuje się w styl loft i pozwala poszaleć z innymi elementami. Do niego możesz wybrać krzesła w mocnych kolorach, niekoniecznie jednakowe.

indyjski drewniany stół

Przechowywanie

Gdy chcesz zachować obowiązujący w stylu loft minimalizm, nie rób wystawek. Ukryj wszystko, co nie jest dekoracją. W tej dziedzinie niepodzielnie panują komody. Są praktyczne i atrakcyjne. Do salonu loft pasują komody w wielu stylach, o ile współgrają z całością.

 

Niezwykle atrakcyjna jest rustykalna komoda ze skórzanymi uchwytami. Metalowe kółka wpisują się w styl loft, a skórzane obicia są niestandardowe i intrygujące.

 

Duża, industrialna komoda loft to prawdziwy rarytas w salonie. Jest pojemna i nawiązuje do squaterskiej historii loftów.

 

industrialna komoda loft

 

W inspiracjach nie mogło zabraknąć indyjskiej komody z szufladami ułożonymi nierównomiernie w kształt wieży. Jest ciepła i stylowa, a jednocześnie surowa i nowoczesna.

 

Meble do sypialni w stylu loft 

Sypialnia to miejsce wyciszenia. Warto więc poświęcić jej uwagę, by stworzyć wnętrze harmonijne i intymne. Najlepiej wypoczniesz w otoczeniu stonowanym i spokojnym. Dlatego dobrze sprawdza się zestawienie elementów w podobnej tonacji. Wybierz surowe meble z jednego gatunku drewna i tej samej gamy kolorystycznej. Nie musisz się jednak trzymać jednego stylu ani ich oryginalnego przeznaczenia. 

Jeśli chcesz dodać sypialni barw, przemyć je raczej w tekstyliach, roślinach i subtelnych dekoracjach.

 

Opieraj się pokusie przesytu i daj swojej sypialni jak najwięcej oddechu. Niech znajdą się tu tylko meble niezbędne i piękne. Ich dobór zależy od Twoich potrzeb i przestrzeni, jaką dysponujesz.

 

Zobacz jakie meble warto mieć w sypialni i na co zwrócić uwagę.

 

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest wygodne łóżko . Do sypialni loft pasują przede wszystkim proste i szlachetne ramy. Indyjskie łóżko z egzotycznego drewna mango będzie doskonałym wyborem. Proste w formie, ale z ciekawym wybarwieniem.

 

Trudno obejść się bez stolika nocnego, a ten jest niezwykle wdzięcznym meblem. Jego rolę może pełnić szafka, taboret lub mały kufer. Przy prostej ramie łóżka, smaczkiem będzie rzeźbiona indyjska szafeczka nocna. Uwagę przyciągają nieoczywiste połączenia designerskiego kształtu z egzotycznym drewnem oraz surowości z dyskretnymi rzeźbieniami.

W małej sypialni sprawdzi się indyjski drewniany kufer. Jest oryginalny i funkcjonalny - może pełnić funkcję stolika nocnego i schowka. Wpisze się w styl sypialni loft jako akcent orientalny. 

indyjski drewniany kufer

Komoda w sypialni jest użyteczna i buduje klimat. Jej rozmiar dobierz do swoich potrzeb, a styl do upodobań. 

Naturalnym wyborem do dużej sypialni jest industrialna komoda drewniana. Prosta, surowa forma i połączenie drewna z czarną, metalową ramą to kwintesencja stylu loft. 

 

W industrialny styl wpisuje się też indyjska komoda nawiązująca do szafki aptecznej. Jest pojemna, ale nie zdominuje wnętrza, zwłaszcza na tle białej ściany. 

 

Lubisz mieć w sypialni biblioteczkę lub dekoracyjne bibeloty? Wybierz lekki, kolonialny regał z drewna mango. Zmieści kilka rzeczy, a jednocześnie nie obciąży wizualnie pomieszczenia. Formą wpisuje się w styl loft i sam w sobie jest dekoracyjny. Jeśli nie masz miejsca na podłodze, wykorzystaj ścianę. Wiszący regał industrialny podkreśli loftowy charakter Twojej sypialni. 

 

Możesz uzupełnić sypialnię o kilka innych przydatnych mebli, jednak tylko wtedy, gdy pozwoli Ci na to przestrzeń.

 

Pięknym meblem jest indyjskie krzesło loftowe. Drewniana rama i siedzisko z naturalnego lnu wpisuje się w surowy styl loft, co w połączeniu z klasycznym designem tworzy niepowtarzalny charakter.

indyjskie krzesło loftowe

Stylowym dodatkiem będzie drewniany kufer na pledy lub poduszki. Praktyczny i zauważalny, ale nienarzucający się.

Ty też stwórz swoje wymarzone wnętrze.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium