Meble kolonialne, meble indyjskie, meble loftowe - sklep Indian Meble
Producenci
Promocje
DREWNIANY STOLIK BURBURY  Light Honey 158
DREWNIANY STOLIK BURBURY Light Honey 158
1 139,00 zł 960,00 zł
szt.
Obraz
Obraz
462,00 zł 369,60 zł
szt.
Ozdobne pudełko na chusteczki
Ozdobne pudełko na chusteczki
70,00 zł 56,00 zł
szt.
Instrument muzyczny - trąbka róg
Instrument muzyczny - trąbka róg
91,00 zł 72,80 zł
szt.
Metalowa drekoracja SŁON
Metalowa drekoracja SŁON
168,00 zł 134,40 zł
szt.
Figurka drewniana "Ganesha" 90cm
Figurka drewniana "Ganesha" 90cm
2 256,00 zł 1 804,80 zł
indyjska lampa wisząca
indyjska lampa wisząca
230,00 zł 184,00 zł
szt.
DREWNIANY REGAŁ KOSTKA 50X100
DREWNIANY REGAŁ KOSTKA 50X100
1 530,00 zł 1 250,00 zł
szt.
Industrialny regał wiszący215
Industrialny regał wiszący215
1 500,00 zł 1 299,00 zł
Indyjskie krzesło skórzane 128
Indyjskie krzesło skórzane 128
630,00 zł 504,00 zł
szt.
KOLONIALNY STÓŁ 'ZEN' 42
KOLONIALNY STÓŁ 'ZEN' 42
3 655,00 zł 3 299,00 zł
szt.
TAPICEROWANY TABORET 'LOFT'
TAPICEROWANY TABORET 'LOFT'
644,00 zł 515,20 zł

Meble w stylu industrialnym

Choć w naszym kraju styl industrialny pojawił się dopiero w latach 90., szybko podbił serca architektów, dekoratorów wnętrz i osób, samodzielnie urządzających wymarzone M.

Kiedyś przymus i artystyczne szaleństwo — dziś symbol stylu i dobrego smaku. Na czym polega styl industrialny?

Na czym polega styl industrialny?

Styl industrialny jest pełen przestrzeni — podobnie jak opuszczone hale magazynowe. Jego cechą charakterystyczną jest brak ścianek działowych, wysokie wnętrza i duże okna. Wyznacznikiem stylu lontowego jest również minimalizm. W pomieszczeniach znajdują się wyłącznie niezbędne meble i wymasowane dodatki. W loftowych salonach, kuchniach i sypialniach nie ma miejsca na przypadkowe akcesoria, a meble mają proste, geometryczne kształty, które nie obciążają przestrzeni. W surowych wersjach industrialnych wnętrz pożądane jest eksponowanie wszystkich elementów, które zazwyczaj skrzętnie się ukrywa — rur, instalacji, ceglanych nieotynkowanych murów czy stropów.

Rada: jeśli dobrze czujesz się w otwartej przestrzeni, wyeliminuj jak najwięcej ścianek działowych. W typowo industrialnym wnętrzu kuchnia, salon i sypialnia często stanowiły jedno pomieszczenie.

Styl industrialny — nie tylko w przestronnym apartamencie

Wbrew obiegowej opinii wnętrze w stylu industrialnym z powodzeniem można zaaranżować nie tylko w przestronnym apartamencie czy lofcie, ale również w tradycyjnym, nawet niewielkim mieszkaniu. Kluczem do sukcesu jest umiejętnych dobór barw, mebli i dodatków oraz… minimalizm. Zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń bardzo ważne jest zachowanie umiaru. Masywne konstrukcje mebli, zbyt duża liczba dodatków i kolorowy miszmasz sprawią, że efekt aranżacji będzie chaotyczny i daleko od oczekiwań.

Industrialne meble

Nieodzownym elementem stylu industrialnego są oczywiście industrialne meble. Czym się charakteryzują?

Meble industrialne wykonuje się z reguły z drewna, (często egzotycznego — mango, palisandru indyjskiego czy egzotycznej akacji), metalu i szkła. Aby osiągnąć oryginalne, ciekawe dla oka efekty, łączy się je ze sobą.

Formy i kształty industrialnych mebli są lekkie i przestrzenne. Często nawiązują do przedmiotów, charakterystycznych dla zakładów przemysłowych i hal fabrycznych.

Wśród mebli do loftu zdarzają się również bardzo oryginalne modele, podkreślające zainteresowania domowników czy ich specyficzne upodobania:

  • taboret koziołek z charakterystycznym biało — brązowym siedziskiem —  zachwyci entuzjastów oryginalnej stylistyki i nietypowych rozwiązań aranżacyjnych;

Nie wszystkie meble industrialne mają minimalistyczne, ascetyczne formy. Dzięki zastosowaniu barwnych aplikacji, dodatków czy żłobień wiele z nich pozwala ocieplić wnętrze i nadać mu przytulnego charakteru.

Loftowe meble do salonu, jadalni i gabinetu

Loftowe meble świetnie sprawdzają się właściwie w każdym pomieszczeniu. Sięgając po nie, urządzisz stylowy salon, funkcjonalną jadalnię i elegancki gabinet, sprzyjający skupieniu i pracy twórczej.

  • Industrialny stolik kawowy w połączeniu z wygodną sofą (najlepiej z nutą retro) i przemysłową lampą stworzą funkcjonalną strefę relaksu. Pojemna komoda  pomieści odzież oraz niezbędne akcesoria.
  • Minimalistyczne, lekkie biurko z egzotycznego drewna mango i stali będzie idealne do industrialnego gabinetu. Dzięki prostej, geometrycznej formie świetnie odnajdzie się nawet w niewielkim wnętrzu. Znakomitym dodatkiem do biurka będzie wygodne krzesło z metalowym stelażem, stelaż podtrzymującym siedzisko wykonane z wysokojakościowego materiału. W dużym gabinecie świetnie odnajdzie się także ręcznie wykonana biblioteka. Dzięki swojej wyjątkowej stylistyce oraz perfekcyjnie wykonanym detalom sprawi, że wnętrze będzie wyglądać szlachetnie i elegancko.
  • Pierwsze skrzypce w jadalni powinien grać drewniany stół. W niewielkim wnętrzu najlepiej sprawdzi się rozkładany model. W dużym — model z masywnym drewnianym blatem.

Obowiązkowym dodatkiem do stołu powinny być wygodne krzesła utrzymane w podobnej stylistyce. Jeśli chcesz nadać wnętrzu nowoczesnego charakteru, sięgnij po indyjskie stołki barowe, harmonijnie łączące drewno i metal.

Industrialne dodatki

W industrialnym wnętrzu bardzo ważną funkcję pełnią stylowe, wysmakowane dodatki.

Jednym z najbardziej typowych są wykonane z metalu lub aluminium stojące lampy, do złudzenia przypominające lampy przemysłowe. Do ogólnego oświetlenia industrialnych wnętrz często używa się żarówek zawieszanych pod sufitem lub stylowych loftowych lamp, np:


Charakterystycznym dla industrialnych przestrzeni dodatkiem są także lustra, zwłaszcza te w drewnianych ramach. Umieszczone w niewielkim pomieszczeniu optycznie je powiększą.

W niewielkich wnętrzach sprawdzą się wielofunkcyjne dodatki, np. loftowa skrzynia indyjska wykonana z egzotycznego drzewa mango. Pojemna i pakowna, z powodzeniem pomieści nieużywane akcesoria czy odzież. Będzie także wygodnym siedziskiem. Ciekawym wielofunkcyjnym dodatkiem może być również… dekoracyjna drabina, pełniąca jednocześnie funkcję wieszaka.

Styl industrialny — co jeszcze warto wiedzieć?

  • Marzysz o surowej ścianie z cegieł lub betonu? Stwórz ja samodzielnie. Jak? Przy pomocy ozdobnego tynku lub ceramicznych płytek o kolorze i fakturze betonu. Takie materiały zapewnią spektakularny, bardzo autentyczny efekt.

  • Aby nadać wnętrzu loftowego charakteru, ułóż na podłodze postarzane deski. Taki zabieg sprawi, że mieszkanie stanie się niezwykle klimatyczne.

  • W industrialnych mieszkaniach królują stonowane barwy — odcienie czystej bieli, beżu, szarości i czerni. Aby wnętrze nie wyglądało smutno i nudno, przełam je odcieniami turkusu lub ciemnej czerwieni.

  • Chcesz powiększyć optycznie niewielkie wnętrze? Użyj kolorów. Aby osiągnąć taki cel, użyj najciemniejszych barw na podłodze, a najjaśniejszych — na suficie.

  • Wnętrza w stylu industrialnym są pełne naturalne światła. Urządzając mieszkanie, zrezygnuj z zasłon i firan. Jeśli wizja gołych okien napawa Cię przerażeniem, sięgnij po rolety. Najlepiej te w neutralnym kolorze.

  • Aranżując wnętrze w stylu loftu, zadbaj o to, aby meble miały podobną wysokość. Dzięki temu utrzymasz efekt ładu i porządku.

Industrialny styl jest obecnie niezwykle popularny. Trudno się dziwić. Oryginalny, funkcjonalny i niezwykle efektowny pozwala stworzyć unikalne, jedyne w swoim rodzaju wnętrze. A to, zwłaszcza dziś — w czasach masowej kultury i powtarzalności, ogromna zaleta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium